Oferta

Na czym polega microblading?

Microblading nie zagęszcza brwi, nie sprawia także, że wyrastają nowe włoski. Pozwala jednak nadać brwiom naturalny wygląd, bo włoski są dorysowywane na skórze. Fachowo nazywa się to wprowadzeniem pigmentu za pomocą mikroostrza do warstwy kolczystej naskórka. Na trzy tygodnie przed zabiegiem brwi nie wolno farbować ani regulować.

Przed zabiegiem klientka wspólnie z kosmetyczką musi wybrać barwnik - by efekt był naturalny, pigment musi mieć kolor identyczny z kolorem włosów. Potem na brwi nakładana jest maść znieczulająca. Nim zacznie działać, kosmetyczka za pomocą kredki i specjalnych szablonów rysuje kontury brwi, jakie będą następnie wypełniane. Dopiero gdy zostaną zaakceptowane - albo skorygowane - przez klientkę, można przystąpić do zabiegu. Kosmetyczka za pomocą specjalnego piórka delikatnie nacina skórę na odpowiednią głębokość, tworząc na niej zarys włoska, w który następnie aplikowany jest pigment. Daje to naturalny efekt cienkich włosków. Zabieg trwa około godziny, podczas której skórę można ponownie znieczulać. Efekt nie jest widoczny od razu, lecz dopiero po tygodniu, kiedy barwnik trochę zblednie.

Jak dbać o skórę po permanentnym makijażu brwi?

Skóra po nacięciach wymaga określonej pielęgnacji:

  • Tuż po zabiegu brwi nie wolno dotykać, trzeć ani moczyć.
  • Po trzech godzinach trzeba zacząć smarować brwi maścią regenerującą i przyspieszającą gojenie (może to być maść do smarowania świeżego tatuażu albo dowolna maść zawierająca alantoinę) - jej aplikację powtarzamy co kilka godzin, za każdym razem nakładając ją za pomocą czystego patyczka kosmetycznego.
  • Przez kilka pierwszych dni do mycia twarzy nie wolno używać mydła ani kosmetyków, lepiej więc nie wykonywać makijażu (standardowy make-up można nałożyć najwcześniej po trzech dobach od zabiegu).
  • W tym czasie na brwiach pojawią się strupki - nie wolno ich zdrapywać, by nie zostały blizny.
  • Przez dwa tygodnie po zabiegu nie wolno chodzić na saunę ,solarium ani na basen.
  • Skóry w okolicach brwi nie wolno wysuszać ani opalać, trzeba też zrezygnować z silnych peelingów.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi

Nie każdy może skorzystać z zabiegu microblading. Przeciwwskazaniem jest okres ciąży i karmienia piersią, a także uczulenie na lidokainę oraz epinefrynę. Zabiegu nie wykonuje się w okresie aktywnej choroby nowotworowej (dozwolony jest po pół roku po wyleczeniu), a także w przypadku hemofilii, padaczki, opryszczki, łuszczycy i nieustabilizowanej cukrzycy oraz zaawansowanych chorób tarczycy. Nie robi się go również wtedy, jeśli klientka przyjmuje leki rozrzedzające krew, albo sterydy, bądź w okresie ostatnich dwóch miesięcy miała silnie złuszczaną skórę lub inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej.

 

plik

plik

plik

będzin, bytom, chorzów, dąbrowa górnicza, gliwice, jastrzębie zdrój, jaworzno, katowice, mikołów, mysłowice, piekary śląskie, ruda śląska, rybnik, siemianowice śląskie, sosnowiec, świętochłowice, tarnowskie góry, tychy, wodzisław śląski, zabrze, zawiercie, żory, żywiec
Copyright © Prestige 2008 / Wykonanie: CADDO.pl