Oferta

Botox  leczenie migreny

Botoks to jedna z najpopularniejszych metod usuwania zmarszczek mimicznych - jest to zabieg bezpieczny i sprawdzony. Okazuje się jednak, że za jego pomocą możemy nie tylko zadbać o wygląd, ale też leczyć przypadłości takie, jak bóle głowy. Ważne jest tutaj umiejętne wskazanie przyczyny migreny i to, czy akurat ten jej rodzaj da się wyleczyć za pomocą Botoxu. Dlatego każdy zabieg poprzedza wywiad z pacjentem na temat stanu zdrowia, przyjmowanych leków, chorób przewlekłych. Lekarz informuje również o tym, jak przebiega terapia, jakie mogą być ewentualne powikłania i jak dbać o siebie po jej zakończeniu. Dla podniesienia skuteczności terapii najważniejsze jest postawienie właściwej diagnozy oraz zlokalizowania źródła i przyczyn bólu. Ważna jest obserwacja objawów i przyczyn migreny, co ułatwia dobór właściwej terapii.

plikBOTOX® jest jedną z metod leczenia bólów głowy u pacjentów cierpiących na przewlekłą migrenę. Zabieg polega na określeniu, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę, następnie preparat w odpowiedniej dawce podaje się w wybrane partie mięśni okolicy czoła, skroni, tylnej części głowy i szyi.

Przebieg zabiegu :

Leczenie Botoxem polega na wstrzykiwaniu preparatu w odpowiednie miejsca na głowie. Lekarz po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu wykrywa, które mięśnie są odpowiedzialne za wywoływanie bólu u pacjenta. Jako ,że u każdego człowieka migrena przebiega indywidualnie, nie da się ustalić jednego, ogólnego miejsca wstrzykiwania Botoxu. Dlatego tak ważne jest zebranie dokładnych informacji i wykrycie które partie mięśni w tym przypadku odpowiadają za pojawianie się bólu głowy. Wstrzyknięta toksyna botulinowa poraża zakończenia nerwowe w konkretnych mięśniach i rozluźnia je, blokując występowanie skurczy, które wywołują migrenę. Pozostałe mięśnie działają bez zmian. Taki zabieg trwa kilkanaście minut i nie jest bolesny - pacjent odczuwa jedynie zwykłe, drobne ukłucie igły, a po wszystkim nie wymaga nie wymaga znieczulenia ani żadnej rekonwalescencji - powrót do normalnej aktywności życiowej jest natychmiastowy. Niektórzy pacjenci odczuwają ulgę już po kilku godzinach, jednak pełny efekt pojawia się po 3-7 dniach i utrzymuje się przez 3-6 miesięcy, co oznacza, że efekt leczenia jest długotrwały ale nie permanentny. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej. Botox® jest skuteczny w leczeniu migreny w ponad 80% przypadków. U więcej niż połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia napadów, a u pozostałych do znacznego zmniejszenia nasilenia ataków migreny.

 

będzin, bytom, chorzów, dąbrowa górnicza, gliwice, jastrzębie zdrój, jaworzno, katowice, mikołów, mysłowice, piekary śląskie, ruda śląska, rybnik, siemianowice śląskie, sosnowiec, świętochłowice, tarnowskie góry, tychy, wodzisław śląski, zabrze, zawiercie, żory, żywiec
Copyright © Prestige 2008 / Wykonanie: CADDO.pl