Oferta

Medycyna estetyczna

Botox

Toksyna botulinowa typu A w medycynie wykorzystywana jest od wielu lat głównie w neurologii i okulistyce.

W latach 90-tych rozpoczęto stosowanie botoxu w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek i leczenia nadmiernej potliwości. Zrewolucjonizowało to nieoperacyjne usuwanie zmarszczek, a zabieg nie wyłącza pacjenta z obowiązków dnia codziennego.

Botox jest naturalnym, oczyszczonym białkiem, które powoduje relaksację mięśni odpowiedzialnych za powstanie zmarszczek, pojawiających się w trakcie procesu starzenia. Preparat powoduje odprężenie i zrelaksowanie mięśni twarzy dzięki czemu pacjenci uzyskują naturalny wygląd.

                               PRZED

plik

 

                                  PO

plik

 

 

 

ZMARSZCZKI

Toksyna botulinowa zrewolucjonizowała nieoperacyjne usuwanie zmarszczek. Jako jedyna z dostępnych metod likwiduje przyczynę ich powstawania. Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na rozluźnieniu mięśni mimicznych twarzy w wyniku czego dochodzi do wygładzenia zmarszczek. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując botulinę do usuwania zmarszczek z górnej części twarzy ( czoła, okolica oczu). Można również wygładzić bruzdy w okolicy ust tzw. bruzdy palacza.


Zabieg podania toksyny botulinowej nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Wykonywany jest w warunkach sterylnych i nie wyłącza pacjenta z obowiązków dnia codzienego.
Preparat wstrzykuje się w okolicę zmarszczek nakłuwając skórę bardzo cienką igłą w wyznaczone partie twarzy według ściśle określonego planu raz specyficznej techniki. Zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.

Toksyna botulinowa zaczyna działać po około 72 godzinach, a pełny efekt terapii widoczny jest po upływie 14 dni i utrzymuje się do 6 miesięcy. Opóźnione działanie leku jest niewątpliwą zaletą tej metody. Pozwala to przyzwyczaić się do nowego wyglądu skóry.

Twarz gładka ale pozbawiona efektu maskowatości.

Zabieg może być wielokronie powtarzany. Poprzez cykliczne powtarzanie terapii czas działania leku niekiedy wydłuża się.

 

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Nadmierna potliwość jest bardzo częstym problemem ludzi aktywnych, żyjących w ciągłym pośpiechu i stresie. Mokra dłoń, czy krople potu na czole utrudniają funkcjonowanie wielu ludziom w życiu osobistym i zawodowym. Toksyna botulinowa hamuje pracę gruczołów potowych.

Zabieg polega na punktowym ostrzykiwaniu niewielką ilością preparatu, przy użyciu bardzo cienkiej igły, miejsc o zwiększonej potliwości ( twarz, pachy, dłonie, stopy ). W celu zapewnienia pełnego komforrtu pacjentowi, przed zabiegiem wykonuje się miejscowo znieczulenie.

Ustąpienie nadpotliwości obserwuje się po 3-5 dniach po zabiegu i utrzymuje się zwykle do 6 miesięcy. Niekiedy efekt działania leku jest dłuższy z powodu wyeliminowania czynika emocjonalnego nasilającego pracę gruczołów potowych.

 

Przyjdź na zabieg botoxu z przyjaciółką a obie otrzymacie 10% rabatu.

 

Przed każdym zabiegiem zapraszamy na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej.

będzin, bytom, chorzów, dąbrowa górnicza, gliwice, jastrzębie zdrój, jaworzno, katowice, mikołów, mysłowice, piekary śląskie, ruda śląska, rybnik, siemianowice śląskie, sosnowiec, świętochłowice, tarnowskie góry, tychy, wodzisław śląski, zabrze, zawiercie, żory, żywiec
Copyright © Prestige 2008 / Wykonanie: CADDO.pl